Serwis narciarsko-snowbordowy: +48 664 858 448 Sklep i bootfiting: +48 601 408 950

Bootfitting

Usługi bootfitingowe wykonujemy na Al. ks.Popiełuszki 26a 25-394 Kielce tylko i wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty. Telefon: tel. +48 601 408 950

Specjalizujemy się w doborze i personalizacji butów narciarskich. Zatem jeśli chcesz dobrze dobrać i kupić buty narciarskie przeznacz na to przynajmniej godzinę swojego czasu i umów się na termin.

Nasze Indywidualne podejście, wiedza i doświadczenie będą gwarancją Twojego komfortu podczas jazdy… Twoje buty mogą być wygodne!!!

Kupując u nas buty masz gwarancję swojego komfortu. Można powiedzieć ze zrobimy buta do Twojej stopy.

Nasza oferta skierowana do narciarzy, którzy poszukują komfortu i wygody, narciarzy którzy mają pewne deformacje stopy, haluksy, wysokie podbicie, wystające kości, wady stopy jak płaskostopie, dodatkowe kostki, zdeformowane stopy po urazach, nerwobóle wynikające z mocnego dopasowania buta, ostrogi piętowe i inne… a więc do większości z nas… bowiem każda stopa jest inna. Prawidła w fabrykach produkujących buty narciarskie są zunifikowane… Proponujemy Państwu możliwość wykonania usługi odbarczania skorupy buta narciarskiego, polegające na korygowaniu miejsc uciskających stopę i tworzących bolesne miejsca.

Większość producentów oferuje dzisiaj na rynku buty które możemy formować do naszych stóp. Należy jednak pamiętać że ma to jedynie sens gdy odpowiednio wcześniej zadbamy o prawidłowe ułożenie naszej stopy w bucie. Sposobem na to są personalizowane wkładki do butów które mają za zadanie ustabilizować stopę, zapobiegać nadmiernej pronacji i supinacji stopy podczas aktywności. Jednocześnie wkładka pod stopę stabilizując łuk zewnętrzny stopy zapobiega zmianie jej długości dzięki temu unikniemy drażnienia paznokci i palców o szczyt buta, mając go dobrze na rozmiar dobranego. Wkładki pod stopę zapobiegają opadaniu sklepienia stopy wskutek wysiłku, a co za tym idzie nie boli przodostopie i nie drętwieją palce. Dzięki wkładkom nie musimy za mocno spinać butów ograniczając ukrwienie stopy zatem nie będą nam marzły nogi. Rozcięgno podeszwowe stopy i łuk stopy są cały czas dynamicznie wsparte przez co odczuwamy mniejsze zmęczenie, komfort i poprawiamy sterowanie nartami. Stopy osoby nadmiernie pronującej czy supinującej w bucie narciarskim pracują w dodatkowych płaszczyznach ruchu do których but narciarski nie jest stworzony. Stąd częsty dyskomfort i otarcia na kostkach stopy, na kości łódkowatej czy ucisk w śródstopiu. Dzięki wkładkom w butach narciarskich stopa pracuje neutralnie.

Footbalance to innowacyjny Fiński system personalizowanych wkładek do butów z dynamicznym wsparciem sklepienia stopy. Wkładki pod stopę powinien mieć każdy narciarz niezależnie od stopnia zaawansowania jazdy na nartach.

Pierwszym etapem bootfitingu jest wymodelowanie odpowiednich wkładek pod stopę, następnie termoformujemy linera (wewnętrznego kapcia buta) lub mechanicznie go modyfikujemy, czyli kapcia buta, jeśli jest potrzeba modeluje się również i skorupy butów, bądź je rozciągając, bądź frezując od środka.

Prowadzimy liczne certyfikowane szkolenia i praktyczne warsztaty dla sklepów, serwisów i dystrybutorów butów narciarskich, produkujemy własne narzędzia do bootfitingu a także jesteśmy wyłącznym dystrybutorem Footbalance w Polsce, na Ukrainie.