Serwis narciarsko-snowbordowy: +48 664 858 448 Sklep i bootfiting: +48 601 408 950

Na co najczęściej narzekamy

Dobrze dobrane buty to podstawa zapewniająca nam komfort i zadowolenie z nart, nawet podczas wielogodzinnej jazdy.

Gdy jednak podczas jazdy czujemy ból, bądź jakikolwiek dyskomfort lub chcemy poprawić parametry naszych butów, zwróćmy się do bootfittera aby spersonalizował nasze buty według naszych oczekiwań.

Główne oznaki źle dopasowanych butów.

1.Marznące i drętwiejące palce to najczęściej efekt zbyt mocno spiętych butów. Spinamy je za mocno bowiem są zbyt duże, tzn mamy albo za duży rozmiar buta albo kopyto na którym powstawał nasz but było zbyt szerokie do szerokości naszej stopy i żeby stopa w nich się nie przemieszczała podczas jazdy musimy bardzo mocno spiąć klamry buta, co można na to poradzić… no cóż najlepsza byłaby wymiana buta na odpowiedni rozmiar, ewentualnie możemy odpowiednio podkleić botka wewnętrznego.

2.Miejscowe uciski, dyskomfort, otarcia. Takie miejsca dotyczą głównie dysproporcji w budowie naszych stóp, najczęściej okolic kostek, haluksów, pięt, zewnętrznej części stopy na wysokości śródstopia, okolic palców. Co możemy poradzić – każde z tych miejsc możemy wyfrezować lub wycisnąć, tworząc dodatkową przestrzeń w skorupie buta, która znacznie poprawi komfort jazdy.

3.Ból podeszwy stóp, całych stóp i śródstopia, spowodowany jest zmęczeniem stawów stopy poprzez niewłaściwe podparcie sklepienia stopy i niewłaściwą stabilizację pięty, najbardziej pomocna będzie wymiana i personalizacja wkładki pod stopę.

4.Ruszająca się pięta w bucie, najczęściej przyczyną jest zbyt szeroki but w stosunku do szerokości ścięgna Achillesa, pomoże podklejenie botka specjalnym stabilizatorem.

5.Ciasne buty- buty są zbyt małe – możemy buta wypchnąć zwiększając jego rozmiar.