Serwis narciarsko-snowbordowy: +48 664 858 448 Sklep i bootfiting: +48 601 408 950

Buty używane? Stanowcze NIE!

Osobiście odradzam taki zakup, nawet osobom zaczynającym przygodę z nartami, co więcej właśnie początkującym zalecam zakup i fachowy dobór nowych butów narciarskich ze względu na to że nic tak nie zniechęca do narciarstwa jak niewygodne buty.

Dlaczego nie dla używanych butów…

1.Higiena, podczas jazdy nasza stopa się poci, i choć byśmy nie wiem jak dbali o nasze buty to wcześniej czy później w botkach wytworzy się środowisko sprzyjające powstawaniu bakterii, pleśni i grzybów i będzie nieładnie pachnieć. Kupując buty używane musimy się liczyć z tym, że jednocześnie „gratisem” dla nas przy takim zakupie jest to właśnie mikrośrodowisko w które będziemy wkładać nasze stopy.

2.Ponieważ botek wewnętrzny dopasowuje się do stopy narciarza, możemy mieć pewność że kupowane używane buty jeszcze długo będą ukształtowane do stopy poprzedniego właściciela.

3.Często zola ( podeszwa ) buta  używanego jest bardzo zniszczona, co powoduje ryzyko niewłaściwego działania układu  but-wiazanie, co znacząco zwiększa ryzyko kontuzji.

4.Zdarzają się na rynku buty używane po personalizacji do stóp poprzedniego właściciela, takie buty nie nadają się już do użytkowania przez innego narciarza.

5.Na rynku butów używanych jest dużo butów które były na wyposażeniu wypożyczalni narciarskich. W butach takich następuje kumulacja zjawisk opisanych w poprzednich punktach.